Üha enam välismaalasi on otsustanud Venemaalt lahkuda, mis viitab sellele, et riik satub üha sügavamasse rahvusvahelisse isolatsiooni, vahendab Financial Times.
Kui välja arvata need inimesed, kes põgenesid sõja hirmus Ida-Ukrainast Venemaale, oli eelmisel kuul Venemaal 417 000 ehk 4,7% välismaalast vähem kui aasta tagasi.
Kõige enam lahkuvaid välismaalasi on pärit just neist riikidest, kes on olnud Venemaa pikaaegsed välisinvestorid. Venemaa Föderaalne Migratsiooniamet (FMS) teatas, et 20. jaanuari seisuga on sakslaste arv Venemaal vähenenud 240 113 inimese võrra ehk 31% võrreldes aasta varasemaga.
Ameeriklaste, hispaanlaste ja brittide arvukus on langenud vastavalt 36%, 41% ja 38%.
Venemaalt väljarändamine tähendab, et majanduslikud väljavaated on kujunemas üha kehvemaks. Venemaa majandust räsivad nii nafta odav hind kui Lääne sanktsioonid.
Tänavuseks aastaks ennustatakse Venemaale majanduslangust 4,5%.
Siiski tuleb märkida, et statistika Venemaa kohta on üsnagi läbipaistmatu, kuna FMSi statistika hõlmab korraga nii eravisiite tegevaid turiste kui ka neid inimesi, kes külastasid riiki äriasjus.
Lisaks lääneriikide elanikele pühivad Venemaa tolmu jalge alt ka endise Nõukogude Liidu liikmesriikide elanikud. Usbekid on olnud aastaid kõige rohkemaarvulisem võõrtööjõud Venemaal ning statistika kohaselt on viimase aastaga lahkunud Venemaalt 100 000 usbekki. Vähenenud on ka tadžikkide arv.
Siiski ei näita välismaalaste arvukus Venemaal ainult langustrendi – suurenenud on valgevenelaste ja hiinlaste arvukus.